Indian Cuisine - Country of origin - India


Ashoka Instant Saag Aloo 280 g
In stock
(14 pc)
2,88 €
(1,03 €/100 g)
2,62 € excl. VAT
Classic spinach and potato curry in a gently spiced sauce—heat and serve in about 3 minutes with rice, naan, or as a quick side.


Ashoka Instant Paneer (Tofu) Makhani 280 g
Last pieces in stock!
(6 pc)
2,88 €
(1,03 €/100 g)
2,62 € excl. VAT
Creamy, gently spiced tomato makhani sauce with tofu for a quick curry—heat and serve with rice, naan, or chapati in minutes.


Ashoka Chutney Samosa 250 g
In stock
(11 pc)
2,70 €
(1,08 €/100 g)
2,45 € excl. VAT
Aromatic, tangy chutney made to dip hot samosas, pakoras, and other fried snacks, or to add a quick zing to wraps and sandwiches.


Swad Indian bread Papadum 200g
Last pieces in stock!
(6 pc)
2,34 €
(1,17 €/100 g)
2,13 € excl. VAT
Thin, ready-to-cook rounds that turn crisp in seconds—ideal with curries and chutneys, or served as a crunchy snack with dips.


Ashoka Spinach curry with potatoes and steamed rice 250g
Last pieces in stock!
(2 pc)
2,11 €
3,01 €
(0,84 €/100 g)
1,92 € excl. VAT
Mild, comforting spinach and potato curry served with fluffy basmati rice—just heat in the microwave or on the hob for an easy meal.
To round out your basket, start with Indian Rice as a versatile base, then add bold flavour from Sichuan Cuisine or explore comforting favourites from Vietnamese Cuisine for a different regional twist.




















































































































