Chilli sauce - Quantity Discount!


Encona Chilli Sauce Sweet Thai 142 ml
In stock
(> 20 pc)
2,29 €
(1,61 €/100 ml)
2,08 € excl. VAT
Smooth sweet chilli sauce with gentle Thai-style heat—ideal for dipping spring rolls, glazing chicken or tofu, or drizzling over noodles…


Maepranom Chili paste in oil 114 g
In stock
(> 20 pc)
2,24 €
(1,96 €/100 g)
2,04 € excl. VAT
Rich, savoury Thai-style chilli paste in oil that blends easily into soups, stir-fries, noodles, and rice for rounded heat and aroma.


Encona Hot Sauce Cajun 142 ml
In stock
(> 20 pc)
2,24 €
(1,58 €/100 ml)
2,04 € excl. VAT
Bold Cajun-style chilli heat with a savoury, seasoned edge—ideal for wings, fries, grilled meats, and quick marinades when you want extra…
Looking for a specific style? Explore our Sriracha sauce for a garlicky chilli hit, go for Sweet chili sauce when you want a milder, glossy finish, or turn up the heat with Hot chili sauce .























































































































